Trochę inny Book Tour 2 – „Sekrety Panamy”

Po długiej przerwie, przed nami kolejny Book Tour inaczej, czyli wędrująca książka nie tylko dla blogerów książkowych.

Jeżeli nie braliście jeszcze udziału w podobnej akcji, to polega ona na przekazywaniu sobie, pomiędzy jej uczestnikami jednego egzemplarza wybranej przez organizatora książki, a po przeczytaniu, w określonym terminie, przekazanie jej następnej osobie na liście. Zazwyczaj ma ona na celu sponsorowaną przez jakieś wydawnictwo promocję książki i mogą w takim wydarzeniu brać udział tylko blogerzy i instagramerzy książkowi.

Postanowiłem trochę zmienić zasady tej gry i stworzyć Book Tour’a, który będzie skierowany do absolutnie wszystkich zainteresowanych. Mogę sobie na to pozwolić szczególnie dlatego, że nie jest to akcja sponsorowana przez kogokolwiek. Dostałem od autorki jej debiutancką książkę i postanowiłem się nią z Wami podzielić.

Książka, o której mówię to „Sekrety Panamy / Spadek”, której autorką jest Monika Wojtkowiak. Historia, którą przedstawia jest fikcyjna, ale jak podkreśla sama autorka, wszystkie przygody mogłyby wydarzyć się naprawdę w Ameryce Łacińskiej. Do jej napisania autorka zainspirowała się po osobistej podróży przez Panamę, dzięki czemu większość miejsc przedstawionych w książce jest prawdziwa, a ich klimat opisany jest tak szczegółowo.

 

Z okładki: “Wciągająca historia polskiej studentki Natalii, która niespodziewanie otrzymuje wiadomość o spadku odziedziczonym po dziadku żyjącym przez lata na emigracji. Aby go odebrać, musi ruszyć w egzotyczną podróż na drugi koniec świata. W Panamie trafia w niekontrolowany wir przygód w towarzystwie swojego kuzyna, amerykańskiego biznesmena i księdza o indiańskich korzeniach. Z każdą godziną do akcji włączają się kolejni bohaterowie, a ryzyko zaczyna wzrastać. Okazuje się, że nie chodzi jedynie o pieniądze, ale o wiele więcej…”

 

Jeżeli, więc ktoś z Was chciałby razem z bohaterami książki nauczyć się trochę świata Panamy i mam nadzieję zainspirować się do jej odwiedzenia, to zapraszam do udziału w moim Book Tourze.

 

Zanim się zgłosisz, koniecznie zapoznaj się z regulaminem poniżej! 🙂

 

Regulamin Book Tour:
 1. Podstawą do odbycia się Book Toura jest przekazania swoich danych adresowych oraz kontaktowych do mnie. Obiecuję, że będę ich strzec jak oka w głowie, a po zakończeniu akcji usunę je ze wszystkich źródeł i pamięci 😉 Jest tylko jedna osoba, której mogę przekazać twoje dane adresowe, czyli osoba, która jest przed tobą na liście, tak aby mogła wysłać do Ciebie książkę.
 2. W momencie otrzymania książki, chciałbym, żebyś pochwalił się tym światu i wstawił na swoje instastories lub story na facebooku zdjęcie otrzymanej książki i oznaczeniem w nim mojego profilu (@swiat_wedlug_ludwika), profilu autorki (@monika.a.wojtkowiak) oraz dodanie hashtaga #uczsięświata 
  Dzięki temu będę miał pewność, że książka do Ciebie dotarła cała i zdrowa, a ty zaczynasz jej pochłanianie 😀
 3. Czas na przeczytanie książki to maksymalnie 14 dni. Jeżeli komuś nie uda się przeczytać książki w tym terminie, to bardzo proszę o kontakt ze mną. Wtedy w uzasadnionych przypadkach będziemy mogli przedłużyć o dwa/trzy dni ten czas i powiadomić o opóźnieniu następną osobę na liście. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nawet nie uda Ci się rozpocząć lektury lub po 14 dniach będziesz na samym jej początku, to bardzo proszę, spakuj ją i po prostu prześlij kolejnej osobie.
 4. Książkę wysyłamy listem poleconym (rejestrowanym), aby mieć pewność, że poczta nie zagubi przesyłki 😉 Koszt takiej przesyłki każdy ponosi sam.
 5. Jeżeli uda Ci się przebrnąć przez całą książkę to podziel się, proszę wrażeniami ze swoimi znajomymi na fejsie lub insta. Niech inni też się dowiedzą, czy warto po nią sięgnąć.
 6. Pamiętaj, że książki należy szanować i każda osoba, która weźmie ją w swoje ręce po Tobie, chciałaby się nią cieszyć w dobrym stanie, ale….
 7. Chciałbym, aby po każdym biorącym udział pozostał w niej jakiś ślad, dlatego w książce możesz zaznaczać fragmenty za pomocą karteczek samoprzylepnych lub ołówka. Możesz również tym ołówkiem dopisać na marginesie swoje przemyślenia na jej temat. Na wewnętrznej okładce książki chciałbym też, aby każdy złożył swój autograf na pamiątkę dla mnie 🙂 (podpis, aby był trwalszy, możecie złożyć długopisem 😉 )
 8. W książce znajdziecie kopie tego regulaminu oraz list od autorki. Dopilnujcie, proszę, aby się nie zgubiły podczas użytkowania przez Was.
 9. Na zgłoszenia czekam do 30 września.
 10. Wszelkie niejasności lub nieprzewidziane przez ten regulamin sytuacje rozstrzygam ja. W przypadku ekstremalnej sytuacji pozostawiam sobie również prawo do nagłego przerwania Book Toura.
 11. Zgłoszenie chęci udziału w Book Tourze jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

 

Jeżeli zapoznałeś się dokładnie z regulaminem i chciałbyś nadal wziąć udział w tej akcji lub masz jakiekolwiek pytania, to bardzo proszę, skontaktuj się ze mną. Możesz to zrobić poprzez mój fanpejdż na Facebooku, profil na Instagramie lub mailowo: swiatwedlugludwika@gmail.com

 

Mam też do Was ogromną prośbę, nawet jeżeli sami nie jesteście zainteresowani tym wydarzeniem, to podeślijcie link znajomym, których pasjonują podróże i/lub lubią czytać książki 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *